Hra o trůny: Rod draka (House of the Dragon) – již od 22. srpna na SledovaniTV!

Hra o trůny: Rod draka (House of the Dragon) – již od 22. srpna na SledovaniTV!

Po celosvětovém úspěchu seriálu Hra o trůny (Game of Thrones) přichází HBO s dlouho očekávaným prequelem Rod draka (House of the Dragon), který se zaměří na rod Targaryenů a jeho působení v Západozemí. Na první díl se můžete těšit už 22. srpna na SledovaniTV!

Americký fantasy seriál Rod draka pro HBO vytvořili George R. R. Martin (autor původní Hry o trůny) a Ryan J. Condal . Děj seriálu vychází z Martinova románu Oheň a krev z roku 2018 a odehrává se dvě století před událostmi seriálu Hra o trůny. Rod draka popisuje začátek konce „dračího“ rodu Targaryenů a události vedoucí k občanské válce v Západozemí známé jako „Tanec draků“.

První řada seriálu Rod draka se bude skládat z deseti epizod, které můžete vidět v televizní premiéře na kanálech HBO ve službě SledovaniTV.

Hra o trůny: Rod draka (House of the Dragon) – již od 22. srpna na SledovaniTV!

O seriálu Rod draka

Začíná vláda rodu Targaryenů. Rod draka (House of the Dragon), prequel k úspěšnému seriálu Hra o trůny (Game of Thrones), vyjde na HBO a HBO Max už 22. srpna. Na motivy knihy Oheň a krev od George R. R. Martina, který se odehrává 200 let před událostmi z Game of Thrones, vypráví příběh rodu Targaryenů.

Mezi hlavní hvězdy nového seriálu z dílny HBO patří Paddy Considine (seriály Třetí den a Outsider), Matt Smith (Pán času), Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Steve Toussaint (Byl by to hřích, Pán času), Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel a Rhys Ifans. Ve vedlejších rolích se objeví také Milly Alcock, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Emily Carey, Harry Collett, Ryan Corr, Tom Glynn-Carney, Jefferson Hall, David Horovitch, Wil Johnson, John Macmillan, Graham McTavish, Ewan Mitchell, Theo Nate, Matthew Needham, Bill Paterson, Phia Saban, Gavin Spokes a Savannah Steyn.

Hra o trůny: Rod draka (House of the Dragon) – již od 22. srpna na SledovaniTV!

Podívejte se na trailer

Postavy

Princezna Rhaenyra Targaryen

Princezna Rhaenyra Targaryen

Nejstarší královo dítě, dračí jezdkyně, které v žilách koluje čistá valyrijská krev. Zdálo by se, že Rhaenyře osud dal do vínku úplně všechno – kromě toho, že není muž.

Princ Daemon Targaryen

Princ Daemon Targaryen

Daemon je mladší bratr krále Viseryse a následník trůnu. Je to osamělý bojovník a dračí jezdec, jeho krev je divoká jako krev draka. Říká se, že když se narodí Targaryen, bohové si hodí mincí, jaký bude...

Král Viserys Targaryen

Král Viserys Targaryen

Viserys byl na Velkém koncilu v Harrenhalu vybrán lordy Západozemí jako nástupce Starého krále Jaehaeryse Targaryena. Je laskavý a čestný, jeho jediným přáním je pokračovat v odkazu svého děda, ale jak už víme ze Hry o trůny, dobří lidé nemusí být dobrými králi.

Otto Hightower

Otto Hightower

Pobočník krále Ser Otto věrně slouží králi i své říši. Má za to, že největší hrozbou pro říši je králův bratr Daemon, který je další v linii následnictví trůnu.

Alicent Hightower

Alicent Hightower

Dcera Otto Hightowera, pobočníka krále, a nejpůvabnější ženy v Sedmi královstvích. Byla vychovávána v Rudé baště v nejbližším králově kruhu. Je vznešená, elegantní a šikovná ve věcech politiky.

Lord Corlys Velaryon „Mořský had“

Lord Corlys Velaryon „Mořský had“

Je hlavou starobylého rodu Velaryonů pocházejícího z valyrijské pokrevní linie, stejně jako rod Targaryenů. Přezdívá se mu Mořský had, neboť je nejslavnějším zámořským objevitelem v historii Západozemí. Lord Corlys vybudoval panství bohatší, než jaké měli Lannisteři, které se navíc pyšní největší námořní flotilou na světě.

Princezna Rhaenys Velaryon

Princezna Rhaenys Velaryon

Dračí jezdkyně, manželka lorda Corlyse Velaryona, přezdívaná Nekorunovaná královna. Byla právoplatnou následnicí trůnu, ale Velký koncil upřednostnil jako panovníka jejího bratrance Viseryse, protože to byl muž.

Ser Criston Cole

Ser Criston Cole

Ser Criston pochází z prostého lidu, jeho otcem byl dornský majordomus působící u vládce Černovodého zálivu. Nepatří mu šlechtický titul ani žádné území – jen čest a nadlidské dovednosti v boji s mečem.

Televizní program

Nové díly vycházejí vždy v pondělí na kanálu HBO.

# Epizoda Datum Čas
S01E01 The Heirs of the Dragon 22. srpna 2022 03:00 na HBO
20:00 na HBO
S01E02 The Rogue Prince 29. srpna 2022 20:00 na HBO
S01E03 Epizoda 3 5. září 2022 20:00 na HBO
S01E04 Epizoda 4 12. září 2022 20:00 na HBO
S01E05 Epizoda 5 19. září 2022 20:00 na HBO
S01E06 Epizoda 6 26. září 2022 20:00 na HBO
S01E07 Epizoda 7 3. října 2022 20:00 na HBO
S01E08 Epizoda 8 10. října 2022 20:00 na HBO
S01E09 Epizoda 9 17. října 2022 20:00 na HBO
S01E10 Epizoda 10 24. října 2022 20:00 na HBO

Vyberte si balíček s HBO a dívejte se na Rod draka

Pořiďte si balíček HBO + HBO Max a sledujte Rod draka

Balíček HBO + Max

3 TV kanály

* poté 255 Kč měsíčně

Pořiďte si balíček HBO Maxpack a sledujte Rod draka

Balíček HBO Maxpack

5 TV kanálů

Pořiďte si balíček Premium a sledujte Rod draka

Balíček Premium

194 TV kanálů (+ 0 promo)