Domov

Domov

109 minut
2011
Rusko Drama

Ruský režisér převážně žánrově čistých akčních filmů přináší ponurý filmový žalozpěv o vyrovnávání se s vlastní minulostí, který je určený náročnějšímu publiku. V rozlehlém domě uprostřed ruských stepí se schází celá široká rodina. Když se po 25 letech náhle na prahu dveří objeví i nejstarší syn Viktor, na světlo začnou vyplavovat dosud nedořešené rodinné konflikty. Nikdo však nemá ani tušení, že Viktor utíká před svou temnou minulostí a že bezcitní nájemní zabijáci v černých oblecích neúnavně hledají jeho tajný úkryt. Skutečným ohrožením už tedy nejsou jen komplikované rodinné vztahy, ale nebezpečí, které na ně číhá venku. Oleg Pogodin vytváří skličující, ale poetický film s podmanivou silou filmových obrazů, kde je cítit vliv nejen ruských filmových velikánů Andreje Tarkovského či Nikity Michalkova, ale i amerických westernů se silným motivem osudovosti a divoké přírody. Sergej Garmaš, představitel pronásledovaného Viktora, získal za svůj přesvědčivý herecký výkon prestižní sošku Nika, ruskou obdobu amerických Oscarů, kterou uděluje Ruská filmová akademie. Ruská filmová akademie - Ceny Nika (Nejlepší herecký výkon)

Více informací

O pořadu

2011
Rusko Drama

Ruský režisér převážně žánrově čistých akčních filmů přináší ponurý filmový žalozpěv o vyrovnávání se s vlastní minulostí, který je určený náročnějšímu publiku.

V rozlehlém domě uprostřed ruských stepí se schází celá široká rodina. Když se po 25 letech náhle na prahu dveří objeví i nejstarší syn Viktor, na světlo začnou vyplavovat dosud nedořešené rodinné konflikty. Nikdo však nemá ani tušení, že Viktor utíká před svou temnou minulostí a že bezcitní nájemní zabijáci v černých oblecích neúnavně hledají jeho tajný úkryt. Skutečným ohrožením už tedy nejsou jen komplikované rodinné vztahy, ale nebezpečí, které na ně číhá venku.

Oleg Pogodin vytváří skličující, ale poetický film s podmanivou silou filmových obrazů, kde je cítit vliv nejen ruských filmových velikánů Andreje Tarkovského či Nikity Michalkova, ale i amerických westernů se silným motivem osudovosti a divoké přírody.

Sergej Garmaš, představitel pronásledovaného Viktora, získal za svůj přesvědčivý herecký výkon prestižní sošku Nika, ruskou obdobu amerických Oscarů, kterou uděluje Ruská filmová akademie.

Ruská filmová akademie - Ceny Nika (Nejlepší herecký výkon)

Tvůrci

Oleg Pogodin

Hrají

Sergej Garmaš, Jekatěrina Rednikova, Vladimir Jepifancev, Pjotr Zajčenko, Sergey Garmash, Igor Savochkin, Gleb Podgorodinskij, Yekaterina Rednikova, Vladimir Yepifantsev, Aleksandra Blednaya, Eduard Flerov, Larisa Malevannaya, Aleksandr Nazarov, Gleb Podgorodinsky, Kirill Poluhin, Pyotr Zaychenko, Oleg Vasilkov, Bogdan Stupka, Ivan Dobronravov, Konstantin Adaev, Petr Savchenkov, Sergey Lobanov, Evgeniya Dmitrieva, Larisa Malevannaja, Tatyana Shchankina, Viktor Khorkin, Larysa Domaskina, Angela Koltsova, Michail Solodko, Alexandr Poryvaev, Fedya Smirnov

Trailer