Pride

Pride

115 minut
2014
Velká Británie Komedie / Drama / Historický

Píše se rok 1984. Britskou premiérkou je Margaret Thatcherová, přezdívaná Železná lady. Za dob její vlády vrcholí v zemi nepokoje horníků. Během Gay Pride v Londýně se skupina aktivistů rozhodne pomoci jejich rodinám a uspořádají pro ně sbírku. Odborový svaz horníků se ale zdráhá jejich pomoc přijmout. Důvod je prostý. Neradi by čelili obvinění, že hornický svaz otevřeně sympatizuje s gay hnutím. Aktivisté se ale rozhodnou jejich rozhodnutí ignorovat a vydají se přímo do menší vesnice ve Wallesu, kde hodlají předat výtěžek přímo rodinám. A tím začíná mimořádný příběh dvou odlišných komunit, který nakonec vyústí v překvapivé partnerství. (Film Europe)

Více informací

O pořadu

2014
Velká Británie Komedie / Drama / Historický

Píše se rok 1984. Britskou premiérkou je Margaret Thatcherová, přezdívaná Železná lady. Za dob její vlády vrcholí v zemi nepokoje horníků. Během Gay Pride v Londýně se skupina aktivistů rozhodne pomoci jejich rodinám a uspořádají pro ně sbírku. Odborový svaz horníků se ale zdráhá jejich pomoc přijmout. Důvod je prostý. Neradi by čelili obvinění, že hornický svaz otevřeně sympatizuje s gay hnutím. Aktivisté se ale rozhodnou jejich rozhodnutí ignorovat a vydají se přímo do menší vesnice ve Wallesu, kde hodlají předat výtěžek přímo rodinám. A tím začíná mimořádný příběh dvou odlišných komunit, který nakonec vyústí v překvapivé partnerství.


(Film Europe)

Tvůrci

Matthew Warchus

Hrají

Lasco Atkins, Jozef Aoki, Alan Bond, Michael Vardian, Attila G. Kerekes, Ian Mann, Silvia Crastan, Ed Coleman, Roger Morlidge, Matthew Flynn, Paddy Considine, Adam Ewan, Dominic West, Andrew Scott, George MacKay, Joseph Gilgun, Ben Schnetzer, Jessica Gunning, Faye Marsay, Freddie Fox, Rhodri Meilir, Liz White, Chris Overton, Joshua Hill, Jessie Cave, Karina Fernandez, Monica Dolan, Russell Tovey, Matthew Tennyson, Jordan Metcalfe, Shane Salter, Jim McManus, Lee Shepherd, Henry Garrett, Bruno Mello, Sophie Evans, Lisa Palfrey, Menna Trussler, Nia Gwynne, Jack Baggs, Dyfan Dwyfor, Johnny Gibbon, Kyle Rees, Bryan Parry, Joseph Wilkins, Laura Matthews, Mary-Anne Dymond, Lucy Timmons, Dean Ashton, Josh Rochford, Will Haddington, Dion Lloyd-Jones, Christian Patterson, Deddie Davies, Bronwen Lewis, Ross Waiton, Olwen Medi, Jâms Thomas, Julie Barclay, Jaimi Barbakoff, Tomos Eames, Matthew Seadon-Young, Alexander Perkins, Feargal Quinn, Lauren Johns, Nick Blair, Bill Nash, Richard Shanks, Huw Euron, Derek Barr, David Lyndon, Neal Barry, James McGregor, Giles Cooper, Clare Lawrence-Moody, Bill Nighy, Marlon G. Day, Sean Hart, Imelda Staunton, Jefferson King

Trailer