Město bohů

Město bohů

124 minut
2002
Francie / Brazil Krimi / Drama

Ve slumech v Riu se rozcházejí cesty dvou dětí, přičemž jedno se snaží stát se fotografem a druhé vládcem gengu. Cidade de Deus je nejstarší a nejnebezpečnější slum Ria de Janeira, nejbolavější místo metropole karnevalů. Buscapé se zde narodil, aby žil, místo toho je však zavlečen do světa, v němž se jeho nejlepší kamarádi místo s hračkami baví s nabitými pistolemi. Snaží se zoufale zůstat stranou děsivého násilí, které zachvacuje jeho přátele a mění je v mladistvé zločince zabíjející se navzájem kvůli obchodu s kokainem, z nenávisti i z pouhého rozmaru. Před Buscapéovýma očima se chudá čtvrť v průběhu tří dekád - od 60. do 80. let - proměňuje v dýmající bojiště, na kterém si ozbrojené gangy s šokující lhostejností vyřizují své účty za bílého dne. Buscapé vidí umírat nevinné i ty, které obdivoval a miloval. Jedinou jistotu ve světě každodenního krvavého násilí pro něj začne představovat fotoaparát, kterým začíná dokumentovat městskou džungli kolem sebe. Začíná chápat, že přežít může jen útěkem do normálního světa - za hranice čtvrti, kterou má rád jako svůj domov, ale kterou nenávidí jako hrob nevinnosti, naděje a lásky.

Více informací

O pořadu

2002
Francie / Brazil Krimi / Drama

Ve slumech v Riu se rozcházejí cesty dvou dětí, přičemž jedno se snaží stát se fotografem a druhé vládcem gengu.

Cidade de Deus je nejstarší a nejnebezpečnější slum Ria de Janeira, nejbolavější místo metropole karnevalů. Buscapé se zde narodil, aby žil, místo toho je však zavlečen do světa, v němž se jeho nejlepší kamarádi místo s hračkami baví s nabitými pistolemi. Snaží se zoufale zůstat stranou děsivého násilí, které zachvacuje jeho přátele a mění je v mladistvé zločince zabíjející se navzájem kvůli obchodu s kokainem, z nenávisti i z pouhého rozmaru. Před Buscapéovýma očima se chudá čtvrť v průběhu tří dekád - od 60. do 80. let - proměňuje v dýmající bojiště, na kterém si ozbrojené gangy s šokující lhostejností vyřizují své účty za bílého dne. Buscapé vidí umírat nevinné i ty, které obdivoval a miloval. Jedinou jistotu ve světě každodenního krvavého násilí pro něj začne představovat fotoaparát, kterým začíná dokumentovat městskou džungli kolem sebe. Začíná chápat, že přežít může jen útěkem do normálního světa - za hranice čtvrti, kterou má rád jako svůj domov, ale kterou nenávidí jako hrob nevinnosti, naděje a lásky.

Tvůrci

Fernando Meirelles, Kátia Lund

Hrají

Emerson Gomes, Mary Sheila, Kikito Junqueira, Charles Paraventi, Gero Camilo, Kiko Marques, Alice Braga, Alexandre Rodrigues, Phellipe Haagensen, Douglas Silva, Jonathan Haagensen, Matheus Nachtergaele, Jefechander Suplino, Roberta Rodrigues, Luis Otávio, Darlan Cunha, Thiago Martins, Daniel Zettel, Danielle Ornelas, Micael Borges, Lúcio Andrey, Marcello Melo Jr., Babu Santana, Paulo Lins, Olivia Araújo, Graziella Moretto, Tulé Peak, Renato de Souza, Leandro Firmino, Seu Jorge, Luis Carlos Oliveira, Leandro Lima

Trailer