Kouzelná cesta do Afriky

Kouzelná cesta do Afriky

88 minut
2010
Španělsko Dobrodružný / Drama / Rodinný

Po několika televizních i kino dokumentech (Mystery on the Nile, 2005, The Nomad Experience, 2006) se americký filmový režisér vrhl do tvorby prvního evropského 3D filmu, který kombinováním živých herců s počítačovou animací vypráví neuvěřitelný příběh neposedné a věčně zvědavé desetileté Jany s nesmírně živou fantazií. Po setkání s africkým chlapcem v barcelonských ulicích se Jana se svým kouzelným okřídleným koněm vydává na magickou cestu do srdce Afriky, na které jediné omezení představuje její vlastní fantazie. Během náročného putování úchvatnou africkou scenérií se Jana se svým věrným společníkem potkává s místními dětmi, magickými bytostmi, exotickými divokými zvířaty, a především s Melem, místním chlapcem, který ji provází na cestě za poznáním smyslu života. Llompartův film vás zavede tam, kde se dětské fantazii meze nekladou a kde dospělí oživí svojí dětskou hravost a bezstarostnost. Llompartova vizuálně podmanivá imaginární cesta za poznáním, že láska, přátelství a fantazie jsou v životě nevyhnutelné, získala v roce 2011 katalánskou filmovou cenu Gaudí (Premis Gaudí) za nejlepší speciální efekty, udělovanou Katalánskou filmovou akademií.

Více informací

O pořadu

2010
Španělsko Dobrodružný / Drama / Rodinný

Po několika televizních i kino dokumentech (Mystery on the Nile, 2005, The Nomad Experience, 2006) se americký filmový režisér vrhl do tvorby prvního evropského 3D filmu, který kombinováním živých herců s počítačovou animací vypráví neuvěřitelný příběh neposedné a věčně zvědavé desetileté Jany s nesmírně živou fantazií.

Po setkání s africkým chlapcem v barcelonských ulicích se Jana se svým kouzelným okřídleným koněm vydává na magickou cestu do srdce Afriky, na které jediné omezení představuje její vlastní fantazie. Během náročného putování úchvatnou africkou scenérií se Jana se svým věrným společníkem potkává s místními dětmi, magickými bytostmi, exotickými divokými zvířaty, a především s Melem, místním chlapcem, který ji provází na cestě za poznáním smyslu života. Llompartův film vás zavede tam, kde se dětské fantazii meze nekladou a kde dospělí oživí svojí dětskou hravost a bezstarostnost.

Llompartova vizuálně podmanivá imaginární cesta za poznáním, že láska, přátelství a fantazie jsou v životě nevyhnutelné, získala v roce 2011 katalánskou filmovou cenu Gaudí (Premis Gaudí) za nejlepší speciální efekty, udělovanou Katalánskou filmovou akademií.

Tvůrci

Jordi Llompart

Hrají

Carlos Olalla, Adriá Collado, Leonor Watling, John Whiteley, Veronica Blume

Trailer