Dallas mezi námi

Dallas mezi námi

92 minut
2005
Německo / Maďarsko / Rumunsko Drama
Přehrát Přehrát trailer

Původem rumunský režisér Robert-Adrian Pejo, působící v Rakousku a v New Yorku, ve svém druhém celovečerním hraném filmu vypráví příběh romského učitele Radu Dimu, který se vrací z města do rodné vesnice, aby pohřbil otce alkoholika. Z jeho rodiště se však mezitím stala zaostalá osada na předměstí Bukurešti, kde lidé žijí v bídě a ve špíně a děti shánějí peníze na jídlo sběrem papíru, skla a kovu na sousedním smetišti. Osada, z níž jako malý chlapec ujel, nese ironický název Dallas, protože představuje opak záviděníhodného života v přepychu. Přípravy na otcův pohřeb se komplikují, a Radu zatím potkává svou lásku z dětství Oanu. Ta ho vtáhne do minulosti a pomůže mu poznat lepší stránky svého dávno odvrženého domova. Dokáže Radu najít své místo v životě a konečně být sám sebou? Může být Dallas jeho skutečným domovem? MFF Tokyo 2005 - Tokyo Grand Prix (nominace) MFF Ghent 2005 - Grand Prix (nominace)

Více informací

O pořadu

2005
Německo / Maďarsko / Rumunsko Drama

Původem rumunský režisér Robert-Adrian Pejo, působící v Rakousku a v New Yorku, ve svém druhém celovečerním hraném filmu vypráví příběh romského učitele Radu Dimu, který se vrací z města do rodné vesnice, aby pohřbil otce alkoholika. Z jeho rodiště se však mezitím stala zaostalá osada na předměstí Bukurešti, kde lidé žijí v bídě a ve špíně a děti shánějí peníze na jídlo sběrem papíru, skla a kovu na sousedním smetišti. Osada, z níž jako malý chlapec ujel, nese ironický název Dallas, protože představuje opak záviděníhodného života v přepychu. Přípravy na otcův pohřeb se komplikují, a Radu zatím potkává svou lásku z dětství Oanu. Ta ho vtáhne do minulosti a pomůže mu poznat lepší stránky svého dávno odvrženého domova. Dokáže Radu najít své místo v životě a konečně být sám sebou? Může být Dallas jeho skutečným domovem?

MFF Tokyo 2005 - Tokyo Grand Prix (nominace)
MFF Ghent 2005 - Grand Prix (nominace)

Tvůrci

Robert-Adrian Pejo

Hrají

Dorka Gryllus, János Derzsi, Dorel Visan, Miklós Székely B., Gyula Horváth, Zsolt Bogdán, Radu Amzulescu, Tibor Pálffy, Kálmán Hollai, Oszkár Nyári, Lajos Csiszér, Judit Jónás, Bence Mányoki, Julianna Kovács, Csaba Damokos, Zoltán Fülöp, Zoltán Kovács, László Kántor, Gizella Molnár, Aura Calarasu

Trailer