Bezvadný den

Bezvadný den

97 minut
2008
Itálie Drama

Někdejší asistent režie takových tvůrců, jako jsou Maurizio Ponzi či Massimo Troisi, a v současnosti jeden z nejúspěšnějších a nejoceňovanějších italských režisérů Ferzan Ozpetek vytvořil v roce 2008 rafinovanou psychologickou analýzu vztahů dvou manželských párů. Hlavními aktéry příběhu jsou manželé Emma a Antonio. Po roce odloučení se do jejich rodiny vrací brutalita, která vždy tvořila jejich manželství. Tentokrát však i s drsnými následky. Kromě nich sledujeme ještě jeden manželský pár a rodinu Antoniova šéfa Elia Fioravantiho. Ten se ze všech sil snaží zachránit svou politickou kariéru, ale zároveň tím nevědomky ničí i svůj osobní život a své ženě Maje nedává jinou možnost, než aby ho opustila. Svému synovi se navíc vzdálil už dávno. Jednoho perfektního dne ale Emma, Antonio, Elio a Maja vyloží na stůl všechny karty, aby se pokusili znovu získat kontrolu nad sebou a nad svými životy, plnými falešných her a přetvářek. A to i přesto, že by tím mohli zradit ty, které nejvíce milují. Podobně jako předchozí Ozpetekovy snímky (Turecké lázně (1997), Falešné vztahy (2001), Okno naproti (2003) a další, tak i Bezvadný den zaznamenal úspěch ve festivalovém filmovém světě. MFF Benátky - Cena Francesca Pasinettiho (nejlepší herečka), nominace na cenu Zlatý lev

Více informací

O pořadu

2008
Itálie Drama

Někdejší asistent režie takových tvůrců, jako jsou Maurizio Ponzi či Massimo Troisi, a v současnosti jeden z nejúspěšnějších a nejoceňovanějších italských režisérů Ferzan Ozpetek vytvořil v roce 2008 rafinovanou psychologickou analýzu vztahů dvou manželských párů.

Hlavními aktéry příběhu jsou manželé Emma a Antonio. Po roce odloučení se do jejich rodiny vrací brutalita, která vždy tvořila jejich manželství. Tentokrát však i s drsnými následky. Kromě nich sledujeme ještě jeden manželský pár a rodinu Antoniova šéfa Elia Fioravantiho. Ten se ze všech sil snaží zachránit svou politickou kariéru, ale zároveň tím nevědomky ničí i svůj osobní život a své ženě Maje nedává jinou možnost, než aby ho opustila. Svému synovi se navíc vzdálil už dávno. Jednoho perfektního dne ale Emma, Antonio, Elio a Maja vyloží na stůl všechny karty, aby se pokusili znovu získat kontrolu nad sebou a nad svými životy, plnými falešných her a přetvářek. A to i přesto, že by tím mohli zradit ty, které nejvíce milují.

Podobně jako předchozí Ozpetekovy snímky (Turecké lázně (1997), Falešné vztahy (2001), Okno naproti (2003) a další, tak i Bezvadný den zaznamenal úspěch ve festivalovém filmovém světě.

MFF Benátky - Cena Francesca Pasinettiho (nejlepší herečka), nominace na cenu Zlatý lev

Tvůrci

Ferzan Ozpetek, Ferzan Özpetek

Hrají

Gabriele Paolino, Serra Yilmaz, Ivan Bacchi, Rosaria De Cicco, Carmine Recano, Laura Sampedro, Fausto Maria Sciarappa, Christian Serritiello, Valerio Mastandrea, Stefania Sandrelli, Nicole Grimaudo, Isabella Ferrari, Valerio Binasco, Federico Costantini, Monica Guerritore, Angela Finocchiaro, Nicole Murgia, Giulia Salerno, Bianca Nappi, Eleonora Solofra

Trailer