Neřízené střely

Neřízené střely

108 minut
2010
Itálie Komedie / Drama / Romantický

Tommaso pochází z malého italského městečka, které je i v roce 2010 zatížené předsudky vůči všemu, co se odlišuje od "normálu". Jeho rodina, která zde vlastní továrnu na výrobu těstovin, je plná odlišných typů skrývajících svůj vlastní pohled na svět. Od otce, který své dva syny vidí jen a pouze ve vedení rodinné firmy, přes výstřední tetu Lucianu až po babičku, jejíž nešťastná láska v mládí dává filmu určitou paralelu. V den předání rodinného podniku synům, přijíždí Tommaso domů odhodlán říct pravdu o svém životě v Římě. O tom, že by se rád stal spisovatelem a že již nějakou dobu žije se svým přítelem Marcem. U slavnostní večeře ho však předběhne jeho bratr se zprávou, která překvapí i jeho samotného. Za to je jeho bratr vyhnán z domu a otec dostává infarkt. Tommaso se místo bratra ujímá vedení firmy, ale jeho srdce ho neustále táhne zpět do Říma. Bojí se však způsobit otci horší stav jednak tím, že řídit firmu není jeho životní sen a také přiznáním, že je gay. Nečekaná návštěva přátel včetně jeho přítele mu pomůže uvědomit si radu jeho babičky: "Nikdy si nenech od nikoho mluvit do toho, koho máš milovat a koho nenávidět. Vždy to bude ke tvé škodě“.(Mer-G)

Více informací

O pořadu

2010
Itálie Komedie / Drama / Romantický

Tommaso pochází z malého italského městečka, které je i v roce 2010 zatížené předsudky vůči všemu, co se odlišuje od "normálu". Jeho rodina, která zde vlastní továrnu na výrobu těstovin, je plná odlišných typů skrývajících svůj vlastní pohled na svět. Od otce, který své dva syny vidí jen a pouze ve vedení rodinné firmy, přes výstřední tetu Lucianu až po babičku, jejíž nešťastná láska v mládí dává filmu určitou paralelu.
V den předání rodinného podniku synům, přijíždí Tommaso domů odhodlán říct pravdu o svém životě v Římě. O tom, že by se rád stal spisovatelem a že již nějakou dobu žije se svým přítelem Marcem. U slavnostní večeře ho však předběhne jeho bratr se zprávou, která překvapí i jeho samotného. Za to je jeho bratr vyhnán z domu a otec dostává infarkt.
Tommaso se místo bratra ujímá vedení firmy, ale jeho srdce ho neustále táhne zpět do Říma. Bojí se však způsobit otci horší stav jednak tím, že řídit firmu není jeho životní sen a také přiznáním, že je gay. Nečekaná návštěva přátel včetně jeho přítele mu pomůže uvědomit si radu jeho babičky: "Nikdy si nenech od nikoho mluvit do toho, koho máš milovat a koho nenávidět. Vždy to bude ke tvé škodě“.(Mer-G)

Tvůrci

Ferzan Ozpetek, Pasquale Catalano, Ivan Cotroneo

Hrají

Carolina Crescentini, Nicole Grimaudo, Bianca Nappi, Carmine Recano, Daniele Pecci, Ennio Fantastichini, Elena Sofia Ricci, Riccardo Scamarcio, Alessandro Preziosi, Lunetta Savino, Ilaria Occhini, Gianluca De Marchi, Giorgio Marchesi

Trailer