Violette

Violette

132 minut
2013
Francie Životopisný

Její tvorba byla odvážná a stala se inspirací pro mnoho generací spisovatelů. Violette Leducová se narodila na počátku minulého století jako nemanželské dítě. Dívka, která celé dětství trpěla nízkým sebevědomím, se utíkala do světa literatury, který jí skýtal jistou útěchu a možnost seberealizace. V poválečném Saint-Germaindes-Prés potkává Violette Simone de Beauviorovou, slavnou spisovatelku a feministickou ikonu, ke které Violette zahoří, žel, neopětovanou láskou. Nicméně díky Simone a podpoře Maurice Sachse se z nemilované a přehlížené dívky stává uznávaná a obdivovaná spisovatelka, jež ovlivnila další generace autorů. Violettina autobiografie La Bâtarde (1964) se pak stala doslova bestsellerem.

Více informací

Podobné tituly

Dohoda
Sladký útěk

O pořadu

2013
Francie Životopisný

Její tvorba byla odvážná a stala se inspirací pro mnoho generací spisovatelů.

Violette Leducová se narodila na počátku minulého století jako nemanželské dítě. Dívka, která celé dětství trpěla nízkým sebevědomím, se utíkala do světa literatury, který jí skýtal jistou útěchu a možnost seberealizace. V poválečném Saint-Germaindes-Prés potkává Violette Simone de Beauviorovou, slavnou spisovatelku a feministickou ikonu, ke které Violette zahoří, žel, neopětovanou láskou. Nicméně díky Simone a podpoře Maurice Sachse se z nemilované a přehlížené dívky stává uznávaná a obdivovaná spisovatelka, jež ovlivnila další generace autorů. Violettina autobiografie La Bâtarde (1964) se pak stala doslova bestsellerem.

Tvůrci

Martin Provost, Hugues Tabar-Nouval, Marc Abdelnour, René de Ceccatty

Hrají

Erwan Creignou, Richard Chevallier, Frans Boyer, Thierry Nenez, Jean-Paul Dubois, Olivier Gourmet, Olivier Py, Nathalie Richard, Catherine Hiegel, Vincent Schmitt, Emmanuelle Devos, Sylvie Jobert, Fabrizio Rongione, Paulette Frantz, Audrey Quoturi, Sandrine Kiberlain, Florent Bigot de Nesles, Stanley Weber, Isabelle Sprung, Jean Toscan, Jacques Bonnaffé, Valérie Kéruzoré, Claudine Acs, Nicole Colchat, Josette Ménard, Alexandre Massonnet, Laure Sirieix

Trailer