Boj o těžkou vodu

Boj o těžkou vodu

2015
Velká Británie / Sweden / Norsko / Dánsko Drama / Historický / Válečný

Šestidílná dramatizace jednoho z nejzajímavějších příběhů druhé světové války – snahy nacistů vyvinout atomovou bombu a zoufalého boje Spojenců, kteří se tomu snažili zabránit. Série začíná ve Stockholmu v roce 1933, kdy německý vědec Werner Heisenberg získává Nobelovu cenu za fyziku a blahopřeje mu jeho mentor Niels Bohr – předchozí nositel Nobelovy ceny. Jedním z dramatických vrcholů je odvážná sabotážní mise s cílem vyhodit do povětří továrnu na těžkou vodu v norských horách v roce 1943. Přední angličtí, norští a němečtí herci ztvárňují skutečné postavy a my máme možnost pochopit jejich dilemata a výzvy v tomto velkolepém příběhu, jehož výsledek rozhodne o budoucnosti demokracie.

Více informací

Epizody

S01E01

Boj o těžkou vodu, epizoda 1

44 minut

Boj o těžkou vodu, epizoda 1

Šestidílná dramatizace jednoho z nejzajímavějších příběhů druhé světové války – snahy nacistů vyvinout atomovou bombu a zoufalého boje Spojenců, kteří se tomu snažili zabránit. Série začíná ve Stockholmu v roce 1933, kdy německý vědec Werner Heisenberg získává Nobelovu cenu za fyziku a blahopřeje mu jeho mentor Niels Bohr – předchozí nositel Nobelovy ceny. Jedním z dramatických vrcholů je odvážná sabotážní mise s cílem vyhodit do povětří továrnu na těžkou vodu v norských horách v roce 1943. Přední angličtí, norští a němečtí herci ztvárňují skutečné postavy a my máme možnost pochopit jejich dilemata a výzvy v tomto velkolepém příběhu, jehož výsledek rozhodne o budoucnosti demokracie. Díl 1: Továrník, vědec a odbojář Leif Tronstad, tvůrce továrny na těžkou vodu, začne být podezřelý z nákupu těžké vody Němci a kontaktuje anglickou rozvědku..

S01E02

Boj o těžkou vodu, epizoda 2

44 minut

Boj o těžkou vodu, epizoda 2

Šestidílná dramatizace jednoho z nejzajímavějších příběhů druhé světové války – snahy nacistů vyvinout atomovou bombu a zoufalého boje Spojenců, kteří se tomu snažili zabránit. Série začíná ve Stockholmu v roce 1933, kdy německý vědec Werner Heisenberg získává Nobelovu cenu za fyziku a blahopřeje mu jeho mentor Niels Bohr – předchozí nositel Nobelovy ceny. Jedním z dramatických vrcholů je odvážná sabotážní mise s cílem vyhodit do povětří továrnu na těžkou vodu v norských horách v roce 1943. Přední angličtí, norští a němečtí herci ztvárňují skutečné postavy a my máme možnost pochopit jejich dilemata a výzvy v tomto velkolepém příběhu, jehož výsledek rozhodne o budoucnosti demokracie. Díl 2: Leif Tronstad dává dohromady sabotážní skupinu Grouse. Cílem je pomoci anglickým vojákům komanda vyhodit do povětří továrnu na těžkou vodu ve Vemorku.

S01E03

Boj o těžkou vodu, epizoda 3

45 minut

Boj o těžkou vodu, epizoda 3

Šestidílná dramatizace jednoho z nejzajímavějších příběhů druhé světové války – snahy nacistů vyvinout atomovou bombu a zoufalého boje Spojenců, kteří se tomu snažili zabránit. Série začíná ve Stockholmu v roce 1933, kdy německý vědec Werner Heisenberg získává Nobelovu cenu za fyziku a blahopřeje mu jeho mentor Niels Bohr – předchozí nositel Nobelovy ceny. Jedním z dramatických vrcholů je odvážná sabotážní mise s cílem vyhodit do povětří továrnu na těžkou vodu v norských horách v roce 1943. Přední angličtí, norští a němečtí herci ztvárňují skutečné postavy a my máme možnost pochopit jejich dilemata a výzvy v tomto velkolepém příběhu, jehož výsledek rozhodne o budoucnosti demokracie. Díl 3: Anglická mise se nezdařila, tak Spojenci bombardují továrnu na těžkou vodu. Tronstad shromáždí sabotéry, zavolá skupinu Gunnerside a začne připravovat misi.

S01E04

Boj o těžkou vodu, epizoda 4

45 minut

Boj o těžkou vodu, epizoda 4

Šestidílná dramatizace jednoho z nejzajímavějších příběhů druhé světové války – snahy nacistů vyvinout atomovou bombu a zoufalého boje Spojenců, kteří se tomu snažili zabránit. Série začíná ve Stockholmu v roce 1933, kdy německý vědec Werner Heisenberg získává Nobelovu cenu za fyziku a blahopřeje mu jeho mentor Niels Bohr – předchozí nositel Nobelovy ceny. Jedním z dramatických vrcholů je odvážná sabotážní mise s cílem vyhodit do povětří továrnu na těžkou vodu v norských horách v roce 1943. Přední angličtí, norští a němečtí herci ztvárňují skutečné postavy a my máme možnost pochopit jejich dilemata a výzvy v tomto velkolepém příběhu, jehož výsledek rozhodne o budoucnosti demokracie. Díl 4: Gunnerside přistává v Hardangerviddě a spojuje své síly s Grouse, 27. února 1943 se 9 sabotérů vydává na lyžích dolů směrem na Vemork, aby vyhodili do povětří továrnu na těžkou vodu.

S01E05

Boj o těžkou vodu, epizoda 5

43 minut

Boj o těžkou vodu, epizoda 5

Šestidílná dramatizace jednoho z nejzajímavějších příběhů druhé světové války – snahy nacistů vyvinout atomovou bombu a zoufalého boje Spojenců, kteří se tomu snažili zabránit. Série začíná ve Stockholmu v roce 1933, kdy německý vědec Werner Heisenberg získává Nobelovu cenu za fyziku a blahopřeje mu jeho mentor Niels Bohr – předchozí nositel Nobelovy ceny. Jedním z dramatických vrcholů je odvážná sabotážní mise s cílem vyhodit do povětří továrnu na těžkou vodu v norských horách v roce 1943. Přední angličtí, norští a němečtí herci ztvárňují skutečné postavy a my máme možnost pochopit jejich dilemata a výzvy v tomto velkolepém příběhu, jehož výsledek rozhodne o budoucnosti demokracie. Díl 5: Němci usilovně pracují na opravě „těžkovodní" elektrárny po sabotážních. Ředitel Henriksen z Norsk Hydro vidí, že je nebezpečně blízko označení válečného kolaboranta a snaží se najít cestu ven z nesnází. V Anglii se Američané rozhodnou bombardovat Rjukan a továrnu ve Vemorku.

S01E06

Boj o těžkou vodu, epizoda 6

43 minut

Boj o těžkou vodu, epizoda 6

Šestidílná dramatizace jednoho z nejzajímavějších příběhů druhé světové války – snahy nacistů vyvinout atomovou bombu a zoufalého boje Spojenců, kteří se tomu snažili zabránit. Série začíná ve Stockholmu v roce 1933, kdy německý vědec Werner Heisenberg získává Nobelovu cenu za fyziku a blahopřeje mu jeho mentor Niels Bohr – předchozí nositel Nobelovy ceny. Jedním z dramatických vrcholů je odvážná sabotážní mise s cílem vyhodit do povětří továrnu na těžkou vodu v norských horách v roce 1943. Přední angličtí, norští a němečtí herci ztvárňují skutečné postavy a my máme možnost pochopit jejich dilemata a výzvy v tomto velkolepém příběhu, jehož výsledek rozhodne o budoucnosti demokracie. Díl 6: Němci se rozhodnou přesunout výrobu těžké vody do Německa a Spojenci rozhodnou překazit plány Němců.

Podobné tituly

Muž, který zachránil Louvre
Spitfire
Diplomacie
Perské lekce
Dobrý zrádce
Přirozené světlo

O pořadu

2015
Velká Británie / Sweden / Norsko / Dánsko Drama / Historický / Válečný

Šestidílná dramatizace jednoho z nejzajímavějších příběhů druhé světové války – snahy nacistů vyvinout atomovou bombu a zoufalého boje Spojenců, kteří se tomu snažili zabránit.

Série začíná ve Stockholmu v roce 1933, kdy německý vědec Werner Heisenberg získává Nobelovu cenu za fyziku a blahopřeje mu jeho mentor Niels Bohr – předchozí nositel Nobelovy ceny. Jedním z dramatických vrcholů je odvážná sabotážní mise s cílem vyhodit do povětří továrnu na těžkou vodu v norských horách v roce 1943.

Přední angličtí, norští a němečtí herci ztvárňují skutečné postavy a my máme možnost pochopit jejich dilemata a výzvy v tomto velkolepém příběhu, jehož výsledek rozhodne o budoucnosti demokracie.

Tvůrci

Per-Olav Sorensen

Hrají

Robert Hunger-Bühler, Christoph Bach, Andreas Döhler, Peri Baumeister, Marc Puch