Modlitba

Modlitba

103 minut
2018
Francie Drama

Nenápadný, ale pronikavý a nesentimentální snímek o víře, různých podobách závislosti a obtížné volbě mezi láskou k člověku a láskou k Bohu. Příběh dvaadvacetiletého Thomase, který se přijíždí se svou závislostí na heroinu poprat do katolického rehabilitačního centra ve francouzských Alpách, je studií (ne)dobrovolné řehole a proměny prchlivého adolescenta ve svébytnou duchovní bytost. Největšími přednostmi filmu jsou neokázalá, precizní režie, odvaha vyprávět příběh v bolestivém detailu a brilantní casting. Kahnův film je pokornou charakterovou studií i formálně čistou, tichou oslavou lidského soucitu a odhodlanosti – nenápadný, ale pronikavý a nesentimentální snímek o víře, možnostech nápravy, různých podobách závislosti a obtížné volbě mezi láskou k člověku a láskou k Bohu.

Více informací

Podobné tituly

Teddy
Knězovy děti
Máme papeže!

O pořadu

2018
Francie Drama

Nenápadný, ale pronikavý a nesentimentální snímek o víře, různých podobách závislosti a obtížné volbě mezi láskou k člověku a láskou k Bohu.

Příběh dvaadvacetiletého Thomase, který se přijíždí se svou závislostí na heroinu poprat do katolického rehabilitačního centra ve francouzských Alpách, je studií (ne)dobrovolné řehole a proměny prchlivého adolescenta ve svébytnou duchovní bytost. Největšími přednostmi filmu jsou neokázalá, precizní režie, odvaha vyprávět příběh v bolestivém detailu a brilantní casting. Kahnův film je pokornou charakterovou studií i formálně čistou, tichou oslavou lidského soucitu a odhodlanosti – nenápadný, ale pronikavý a nesentimentální snímek o víře, možnostech nápravy, různých podobách závislosti a obtížné volbě mezi láskou k člověku a láskou k Bohu.

Tvůrci

Cédric Kahn

Hrají

Alex Brendemühl, Magne-Håvard Brekke, Mehdi Djaadi, Colin Bates, Anthony Bajon, Damien Chapelle, Hanna Schygulla, Louise Grinberg, Maïté Maillé, Davide Campagna, Stefan Crepon, Antoine Amblard, Iñaki Aguirre, Anto Mela, Massimo Riggi, Raphaël Liot

Trailer

Ocenění

Won Nominated
Award
2018
MFF Berlinale
Nejlepší herec
Award
2019
César
Nejslibnější herec
Award
2019
Ceny Lumiere
Nejslibnější herec