Poslední Mohykán

Poslední Mohykán

72 minut
1920
USA Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický / Western

Uprostřed bojů mezi Francií a Indiány se nejstarší dcera britského důstojníka zamiluje do indiánského spojence, který je posledním žijícím válečníkem jeho kmene Mohykánů. Když Unkas, syn posledního žijícího náčelníka Mohykánů, varuje Brity před blížící se skupinou huronských válečníků, všimne si ho Cora Munro, dcera plukovníka, která přijela na návštěvu z Fort Henry. Jenže Magua, zvěd a domnělý britský spojenec, který má střežit Coru a její sestru na cestě zpět do Fort Henry, dívky unese. Unkas a jeho otec se svým přítelem musí dívky zachránit před jistou zkázou. Literární klasika Jamese Fenimora Coopera, která vyšla v roce 1826, se dočkala mnoha filmových zpracování. Tento němý film, který natočili vizionářští tvůrci Clarence Brown a Maurice Tourneur, byl uveden do kin v roce 1920, kdy takto dlouhé a výpravné filmy byly ještě v plenkách. Rozsáhlé venkovní lokace, kulisy, filmové kostýmy a velkolepé bitevní scény jsou působivé i téměř po sto letech. Na svou dobu bylo velmi vzácné také pozitivní vykreslení některých indiánských postav. Ve své první neplacené roli se na plátně mezi válečníky objevil i mladý Boris Karloff.

Více informací

Podobné tituly

Ztracený svět
Tarzan a zlatý lev
Robin Hood
Zrození národa
Fantom opery
Zloděj z Bagdádu

O pořadu

1920
USA Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický / Western

Uprostřed bojů mezi Francií a Indiány se nejstarší dcera britského důstojníka zamiluje do indiánského spojence, který je posledním žijícím válečníkem jeho kmene Mohykánů.

Když Unkas, syn posledního žijícího náčelníka Mohykánů, varuje Brity před blížící se skupinou huronských válečníků, všimne si ho Cora Munro, dcera plukovníka, která přijela na návštěvu z Fort Henry. Jenže Magua, zvěd a domnělý britský spojenec, který má střežit Coru a její sestru na cestě zpět do Fort Henry, dívky unese. Unkas a jeho otec se svým přítelem musí dívky zachránit před jistou zkázou. Literární klasika Jamese Fenimora Coopera, která vyšla v roce 1826, se dočkala mnoha filmových zpracování. Tento němý film, který natočili vizionářští tvůrci Clarence Brown a Maurice Tourneur, byl uveden do kin v roce 1920, kdy takto dlouhé a výpravné filmy byly ještě v plenkách. Rozsáhlé venkovní lokace, kulisy, filmové kostýmy a velkolepé bitevní scény jsou působivé i téměř po sto letech. Na svou dobu bylo velmi vzácné také pozitivní vykreslení některých indiánských postav. Ve své první neplacené roli se na plátně mezi válečníky objevil i mladý Boris Karloff.

Tvůrci

Maurice Tourneur, Clarence Brown

Hrají

Barbara Bedford, Wallace Beery, Alan Roscoe

Trailer