120 BPM

120 BPM

137 minut
2017
Francie Drama

Film, který vám zvýší tep. Raná devadesátá léta minulého století. Členové aktivistické skupiny ACT UP v Paříži požadují od vlády a farmaceutických společností opatření k boji proti epidemii AIDS. Raná devadesátá léta minulého století. AIDS si už deset let vybírá kruté oběti na životech, přesto aktivisté z pařížské pobočky hnutí ACT UP bojují s nezájmem veřejnosti, otupělostí vlád a machinacemi farmaceutických firem. Nováček Nathan se seznamuje s radikálem hnutí Seanem, jehož politický boj je zároveň bojem o život. Sean je HIV pozitivní a jeho čas se krátí… Film, jehož titul odkazuje jak k monitoringu srdeční aktivity, tak i k dobovému houseovému tepu tanečních klubů, nabízí nekonvenční pohled na členy komunity, kteří se rozhodli „žít politiku v první osobě“. Velká cena poroty, Cena FIPRESCI, Queer Palm - Cannes 2017 Nominace na Zlatou palmu - Cannes 2017 Nominace Francie na Oscara v kategorii "nejlepší zahraniční film"

Více informací

O pořadu

2017
Francie Drama

Film, který vám zvýší tep.

Raná devadesátá léta minulého století. Členové aktivistické skupiny ACT UP v Paříži požadují od vlády a farmaceutických společností opatření k boji proti epidemii AIDS.

Raná devadesátá léta minulého století. AIDS si už deset let vybírá kruté oběti na životech, přesto aktivisté z pařížské pobočky hnutí ACT UP bojují s nezájmem veřejnosti, otupělostí vlád a machinacemi farmaceutických firem. Nováček Nathan se seznamuje s radikálem hnutí Seanem, jehož politický boj je zároveň bojem o život. Sean je HIV pozitivní a jeho čas se krátí… Film, jehož titul odkazuje jak k monitoringu srdeční aktivity, tak i k dobovému houseovému tepu tanečních klubů, nabízí nekonvenční pohled na členy komunity, kteří se rozhodli „žít politiku v první osobě“.

Velká cena poroty, Cena FIPRESCI, Queer Palm - Cannes 2017
Nominace na Zlatou palmu - Cannes 2017
Nominace Francie na Oscara v kategorii "nejlepší zahraniční film"

Tvůrci

Robin Campillo

Hrají

Jean-Noël Martin, Bachir Saïfi, Médhi Touré, Mehdi Touré, Simon Guélat, Julien Herbin, Rahim-Silvioli Mehdi, Yves Heck, Emmanuel Ménard, Caroline Piette, Naëlle Dariya, Sabrina Aliane, Marco Horanieh, Saadia Bentaïeb, Coralie Russier, Adèle Haenel, Nahuel Pérez Biscayart, Arnaud Valois, Antoine Reinartz, Félix Maritaud, Aloïse Sauvage, François Rabette, Simon Bourgade, Catherine Vinatier, Pascal Tantot, Ariel Borenstein, Théophile Ray, Jean-François Auguste, Samuel Churin, Sébastien Lozach

Trailer