Léto s Monikou

Léto s Monikou

93 minut
1953
Sweden Drama

První láska bývá nezapomenutelná. Jednoho letního dne se setká dvojice teenagerů, začnou si lehkomyslnou aféru a opustí své rodiny, aby mohli být jeden s druhým. Nekompromisní a divoká Monika (Harriet Andersson) pracuje na zeleninovém trhu a okouzlí plachého a nesmělého Harryho (Lars Ekborg). Sotva dospělá, mladá dvojice ze sociálně nižší vrstvy se do sebe vášnivě zamiluje a v létě uteče na lodi z města, od rodičů a od odpovědnosti na vzdálený romantický ostrov plný letních sídel. Zpočátku je vše krásné a bezstarostné, ale s koncem léta přicházejí první problémy a potom, co Monika otěhotní, se rajské opojení rozplyne v kruté realitě nedostatku peněz a neschopnosti postarat se o očekávané dítě. Dvojice zbavená naivních iluzí se musí vrátit do města, kde je vržena zpět do kruté reality. Jediným východiskem z nepříjemné situace se stane uzavření manželství. Brzy po narození dcery však Moniku začne manželský život nudit. Druhé pokračování Bergmanovy tzv. letní trilogie, které bylo evidentně inspirováno smyslnou a svěží sexualitou švédské herečky Harriet Andersson, představuje jeden z nejdůležitějších filmů švédského režiséra.

Více informací

Podobné tituly

Elvíra Madiganová

O pořadu

1953
Sweden Drama

První láska bývá nezapomenutelná.

Jednoho letního dne se setká dvojice teenagerů, začnou si lehkomyslnou aféru a opustí své rodiny, aby mohli být jeden s druhým.

Nekompromisní a divoká Monika (Harriet Andersson) pracuje na zeleninovém trhu a okouzlí plachého a nesmělého Harryho (Lars Ekborg). Sotva dospělá, mladá dvojice ze sociálně nižší vrstvy se do sebe vášnivě zamiluje a v létě uteče na lodi z města, od rodičů a od odpovědnosti na vzdálený romantický ostrov plný letních sídel. Zpočátku je vše krásné a bezstarostné, ale s koncem léta přicházejí první problémy a potom, co Monika otěhotní, se rajské opojení rozplyne v kruté realitě nedostatku peněz a neschopnosti postarat se o očekávané dítě. Dvojice zbavená naivních iluzí se musí vrátit do města, kde je vržena zpět do kruté reality. Jediným východiskem z nepříjemné situace se stane uzavření manželství. Brzy po narození dcery však Moniku začne manželský život nudit. Druhé pokračování Bergmanovy tzv. letní trilogie, které bylo evidentně inspirováno smyslnou a svěží sexualitou švédské herečky Harriet Andersson, představuje jeden z nejdůležitějších filmů švédského režiséra.

Tvůrci

Ingmar Bergman

Hrají

Naemi Briese, John Harryson, Harriet Andersson, Lars(Harry) Ekborg, Dagmar(Fru) Ebbesen

Trailer