Rodin

Rodin

115 minut
2017
Francie / Belgie Životopisný / Drama

Krása je jen v práci. Bez ní jsme ztraceni. Biografický snímek o smyslné romanci mezi revolučním sochařem Rodinem a jeho žačky Camille Claudel. V roce 1880 získává revoluční sochař a autodidakt Auguste Rodin svou první státní zakázku: Bránu pekel. Žije s Rose, svou starší partnerkou, následně však ve svých 24 letech poznává mladou nadanou žačku Camille Claudel, která se stává nejprve jeho asistentkou a později i milenkou. Po jejich rozchodu, ze kterého se Camille nikdy nevzpamatuje, pokračuje sochař prací na svém díle, jehož smyslnost vyvolává jak záporné reakce, tak nadšení. Snímek Jacquese Doillona portrétuje Rodina jako erotikou nabitého senzualistu, pro něhož je proces tvorby hluboce sexuálním zážitkem.

Více informací

Podobné tituly

Renoir
Titan
Gauguin

O pořadu

2017
Francie / Belgie Životopisný / Drama

Krása je jen v práci. Bez ní jsme ztraceni.

Biografický snímek o smyslné romanci mezi revolučním sochařem Rodinem a jeho žačky Camille Claudel.

V roce 1880 získává revoluční sochař a autodidakt Auguste Rodin svou první státní zakázku: Bránu pekel. Žije s Rose, svou starší partnerkou, následně však ve svých 24 letech poznává mladou nadanou žačku Camille Claudel, která se stává nejprve jeho asistentkou a později i milenkou. Po jejich rozchodu, ze kterého se Camille nikdy nevzpamatuje, pokračuje sochař prací na svém díle, jehož smyslnost vyvolává jak záporné reakce, tak nadšení. Snímek Jacquese Doillona portrétuje Rodina jako erotikou nabitého senzualistu, pro něhož je proces tvorby hluboce sexuálním zážitkem.

Tvůrci

Philippe Sarde, Jacques Doillon

Hrají

Régis Royer, Nathalie Bécue, Izïa Higelin, Patricia Mazuy, Vincent Lindon, Guylène Péan, Anthony Bajon, Pascal Casanova, Séverine Caneele, Serge Nicolai, Maxence Tual, Edward Akrout, Pauline Cousty

Trailer

Ocenění

Won Nominated
Award
2017
MFF Cannes
Hlavní soutěž